התקנת גלאי עשן מצילה חיים

גלאי עשן בבית העסק, במבנה ציבור או בכל מקום בו ישנה תעבורה רחבה של אנשים הנו מוצר חובה. באופן רשמי, בלעדיו עסקים לא יכולים לקבל רישיון עסק, ולא ניתן לאכלס מבנים. את ההתקנה צריכה לבצע חברת מיגון אש המתמחה בפתרונות כיבוי, אשר תאפיין את הנעשה במבנה שלכם, תתרגם זאת לאפיון כתוב, ותיישם את שכתוב שם בהתקנה במבנה.

גלאי עשן ומה שמסביבו

גלאי העשן מחובר לרכזת אבטחת אש, אשר היא שמפעילה את כל מערכת הכיבוי, וממנה הגלאי ניזון מבחינה חשמלית. אליה הוא צריך להעביר את מידע הגילוי. הרכזת מחוברת גם ל- 2 סוגי אמצעי תגובות מערכת. הראשון – ספרינקלרים, שמגיבים בפועל בהתזת מים למקור הגילוי על פי החיווי של הגלאי. השני – סירנות וצופרים. תגובות מערכת פסיביות הבאות להתריע מפני הסכנה ולאפשר מילוט מהמקום. 

מבנה המערכת בתוך המבנה

לא כל מבנה יזכה לרכזת וגלאים אחידים. כל מקרה נבחן לגופו. נציגי מיגון אש בוחנים את המבנה, מסיקים את המסקנות לגבי גודל הרכזת (כמה כניסות היא צריכה), כמות הגלאים שיחוברו אליה, כמות תגובות המערכת הנדרשות, ואופן החיבור. החברה, בשלב זה, תאפיין במלואו את אופן החיבור, החל מכמות החציבות שיש לעשות בקירות ועד לשימוש בעלות קיימות להטמעת המערכת. 

כיצד תורם גלאי עשן לאבטחת המבנה?

כאשר ישנה שריפה ואתם לא חשים בסכנה, הגלאי שולח חיוויים למערכת האבטחה. סדר הפעולות יהיה בדרך כלל מותנה: סירנה תופעל ראשונה, ולאחר שתפונו מהמקום, יופעלו הספרינקלרים ויתיזו מים לעבר מקורות האש. שריפות אינן תמיד זוכות לתשומת לבו של הקורבן, אשר עלול כלל שלא לחוש בהתפשטותן. זה קורה פתאום, ובמקרים רבים מדי, זה מאוחר מדי להימלט. גלאי עשן מתריע על הסכנה ומאפשר לכם להתמודד עמה בקלות רבה יחסית.

אלו דרישות יועלו כלפיכם כמי שיחזיקו במערכת?

להישאר עדכניים, לעמוד בקשר רציף עם חברת מיגון אש, להתעדכן בתקני הגנת האש לשנה הנוכחית. מצאתם שצריך לעדכן לכם את המערכת? חברת מיגון אש תעשה זאת על סמך התקנים החדשים. באופן כללי, עמידה בקשר עם חברת מיגון אש תעשה את שלה גם בהקשר לעדכונים כלפיכם. לרוב, אלו נציגיה שמודיעים לכם כי יש לעדכן את המערכת לשנה הבאה עקב שינויים בתקינה.