דקים מעץ

בגלל המודעות של שמירה על המים, יש מגמה של התקנת דקים מעץ גם בגלל היופי , המראה הטבעי אשר מותאם לעיצוב  הגינה וגם התאמה לפרגולות העשויות מעץ. ניתן למצוא סוגים רבים של דקים, כאלה שיקרים יותר וכאלה שפחות, או דקים סינטטיים, העמידים בפני מים ובעלי מראה טבעי לחלוטין, עד כי קשה להבחין, כי מדובר בסוג דק שהוא אינו טבעי. החיסכון בהשקיה, החיסכון בגנן והמראה המרהיב, הכפרי והטבעי של דקים בחצר, עשויים להקנות עיצוב מיוחד לגינתכם, במיוחד, כאשר ישנם אלמנטים נוספים בה. יש לחשוב על רמת התחזוקה, התקציב והעיצוב של הדק, לפני רכישתו. הגימור של העץ, מהווה גורם משמעותי לרכישה ולכן, יש לבדוק את הגימור. ניתן למצוא דקים, העשויים מעץ אורן, שהוא עץ גמיש יותר והם חשופים יותר לפגיעות.
 
דקים מעץ לגינה

תחזוקת הדקים- גורם משמעותי לרכישה
 
ניתן למצוא דקים מעץ, מסוגי עצים שונים, כגון דק מעץ איפאה, אשר מחזיק מעמד להרבה שנים וקל לתחזוקה. דק מסוג זה, הינו אחד מהמבוקשים בשוק. ניתן למצוא דקים, שיש לבצע בהם תחזוקה, אחת לחצי שנה. מי שאינו מעוניין בתחזוקה, יול לרכוש  דק מעץ סינטטי, שהפעולה היחידה שיש לבצע בו, הינה שטיפה וטאטוא. מחירי הדק, נגזרים מכמה גורמים, אם מחיר  העץ, איכותו ועמידותו בתנאי מזג האוויר. אחד מסוגי הדקים היוקרתיים, הינו דק קומרו שהוא בעל המראה היוקרתי יותר. ניתן למצוא גם דקים העשויים במבוק, שהם עמידים מאוד ופופולריים יותר בקרב אנשים רבים שמודעים לתכונות הטובות של עץ זה.
 
דקים יוקרתיים
 
אחד מהדקים היוקרתיים לגינה, הוא דק העשוי מעץ הטיק. מדובר על דקים לגינה הנחשבים לאיכותיים ביותר.  גם מבחינת ההתקנה, כשאר אנו בוחרים דקים, יש לחשב את העלות הכוללת של חומר הגלם ועלות ההתקנה גם יחד.  מי שיש לו תקציב גבוה ומעוניין להשקיע יותר כסף במראה ועיצוב הגינה באמצעות הדקים, יוכל למצוא, כי השמים הם הגבול. ישנם רבים המחזיקים גם בריכות שחיה פרטיות בחצר שמעוניינים גם בהתקנת דק עמיד במיוחד באזור הנמצא מסביב לבריכה. יש להתייעץ עם כמה חנויות או אולמות תצוגה המשווקות ומתקינות דקים, מה שיקל עליכם את הבחירה.