גופי תאורה

תאורה, היא חלק גדול ונכבד מעיצוב נכון של הבית. גופי תאורה איכותיים עם רמת האור הרצויה לנו, יעצבו את החלל ויעניקו לנו את האווירה הנכונה. חשוב לבחור את גופי התאורה הללו, על פי החללים השונים. במידה ואתם עורכים שיפוץ בבית, אל תשאירו את הבחירה של גופים אלה לסוף, כי אם  יש לתכנן היטב, יחד עם השיפוצניק או קבלן השיפוצים, היכן יש להתקינם. יש לציין כי סוגים מסוימים של תאור4ה, יש להכין את מיקום התקנתם מראש. ניתן למצוא למשל גוף תאורה שיהיה שקוע , מה שמצריך את הכנתו מראש, כגון קידוח עם מקדח כוס וכדומה. בתקרות גבס למשל, מתקינים מראש את המיקום הרצוי לגופי תאורה מיוחדים.
 
גופי תאורה לסלון
 
הגורמים שחשובים בבחירה של גופי התאורה
 
כשאר אתם בדרככם לרכוש גופי תאורה, יש לשאול את עצמכם כמה שאלות חשובות,  כגון: מהי כרגע, כמות האור הטבעי שקיים בחללים?, כמה אור אנו אוהבים בשעות הערב?, מה השימוש של החלל בו אנו מעוניינים להתקין את גוף התאורה?, אם תדעו היטב, לענות על שאלות אלה, רוב הסיכויים שכבר יהיה לכם את הכוון הנכון לבחירה מושכלת של תאורה נכונה ואידיאלית שתשרת אתכם נכון, בחללים השונים. בסיור באולמות התצוגה בהם מוכרים תאורה מהסוגים השונים, יש לדמיין, כיצד ייראה גוף תאורה זה או אחר, בחללים הרצויים לכם. גם גוון התאורה, הינו גורם חשוב. ישנם מקומות שאור רך יתאים יותר, אך מקומות כגון מטבח, יהיו חייבים להיות מוארים בכמות גדולה יותר של אור.
 
ההבדלים בין תאורה של פינת אוכל לחדר העבודה
 
זה הקו שיש לבחור בעת הבחירה של גופי תאורה. אם למשל אתם מעוניינים לרכוש גוף דקורטיבי של תאורה בחדר האוכל, העיצוב והגוון של האור, יהיה שונה לחלוטין, מאשר בחירה של גוף תאורה, למטרת חדר עבודה, ששם התאורה תהיה חזקה יותר. גם מעצבי הפנים הידועים, מעניקים חשיבות רבה לסוגים של גופי התאורה, מה שיעניק את האווירה הנכונה והעיצוב הדרוש לכל אחד מאתנו. במידה ולמשל, בחרתם גוף תאורה שהוא מאוד דקורטיבי, יש לוודא, כי עוצמת התאורה של גוף זה, תהיה מתאימה לחלל. בכל רכישה של גופי תאורה, כדאי תמיד להתייעץ עם מוכר מנוסה שיש לו ידע רב וניסיון בתחום.