שאלות ותשובות על אפיון בריכות שחיה

בריכות שחיה ביתיות ניתנות לגיבוש על בסיס דגמים שונים, חלקם חצובים בקרקע וחלקם עומדים עליה. בשונה מימי העבר, בעת שהאלטרנטיבה היחידה להעמיד בריכה ולא לחצוב אותה הייתה בריכת ילדים מגומי, כיום ישנם פתרונות רבים ורציניים בהרבה: העמדת בריכת עץ, העמדת בריכת פיברגלס, ועוד. במקבץ שאלות ותשובות זה תוכלו ללמוד כיצד מומלץ לבחור את בריכת השחייה שלכם, לצד אמצעים נלווים שחשוב שיהיו לצדה.

מהן האפשרויות להטמיע בריכה בקרקע?

מי שמתעניין בהטמעת בריכה בקרקע בדרך כלל יבחר בריכות שחיה מבטון. היתרון הוא חוזק, עוצמה, עמידות, ויציבות כמו במועדון ספורט, אך ההסדרה מתבטאת בימי בנייה ארוכים. במקום זאת, ניתן להטמיע בריכה תעשייתית, אשר מתקבעת גם היא בפיר באדמה ומספקת את אותם תנאים. בשני המקרים חשוב מאד לסמן את גבולות הגזרה של הבריכה בריצוף נפרד מהריצוף שלכם, ולעטוף אותה באמצעי כיסוי בכל חורף.

על אלו אביזרים נלווים חשוב להתבסס בבריכת בטון?

כיסוי לבריכה בחורף: מכסה דקים, למשל, מסייע לקו ההמשך של רצפת דקים וגם עוטף את הבריכה ומונע נפילות. 
ריצוף פנימי מסביב: חשוב שמסביב לבריכה יוטמע ריצוף נפרד מהריצוף במרחבי החצר לסימון בטיחותי וגם לעיבוי העיצוב בקרבתה.

אלו אפשרויות ישנן עבור בריכות שחיה שלא עשויות מבטון?

במקרה זה, תוכלו להעמיד את הבריכות על הקרקע. בכך, המשטח המוגבה משמש כגדר לכל דבר ועניין ואין צורך להציב אמצעי הגנה פיזיים מסביב לבריכה. ניתן לבחור בבריכת קירות עץ גושני, למשל, או בבריכת פיברגלס. ברוב דגמי הפיברגלס, המשטח הפיזי עומד בגובה נמוך, כשחלקו התחתון מוטמע בקרקע, וזאת בשונה מבריכת בטון בה כל הקיר מוטמע בתוכה.

אלו אמצעי בטיחות וגישה יש להסיר בבריכה?

אמצעי גישה למים בדמות מדרגות. הן ניתנות לעיצוב חופשי TAYLOR MADE על פי מבנה שאתם יכולים להזמין. בנוסף, מומלץ לדאוג שיוברגו לבריכת שחייה כמה סולמות מתכת שישמשו אף הם כאמצעי ירידה למים. בנוסף, חשוב מאד להסדיר תאורת לילה בתוך הבריכה ומסביב לה לשם סימונה בחסות החשיכה. ניתן לבחור דגמי תאורה בהתאמה אישית בחנות בריכות ולדאוג לביצוע התקנתה כמתוכנן. בכך, אתם גם מעבים את העיצוב מסביב וגם מחדדים את סימון הבריכה בלילה.